Rozumiem
Ten Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z naszego Serwisu, bez zmian w ustawieniach przeglądarki, oznacza, że pliki cookies zostaną zapisane w pamięci Urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
Home > LEKSYKON SKŁADNIKÓW > Maceraty
POZNAJ AMBASZ

LEKSYKON SKŁADNIKÓW


Przygotowalismy dla Ciebie wszystkie potrzebne informacje o składnikach naszych produktów. Czym są, w jaki sposób są uzyskiwane i jak oddziałują na skórę.
Dla porównania dodaliśmy listę toksycznych składników, które znajdują się w konwencjonalnych kosmetykach.
Maceraty

Do naszych kosmetyków dodajemy maceraty ziołowe, które powstają w wyniku zanurzenia ziół w olejach roślinnych. Tym sposobem macerat łączy w sobie zarówno właściwości oleju nośnego, jak i leczniczej rośliny, która została w nim zanurzona.

MACERAT ARNIKI W OLEJU SŁONECZNIKOWYM (Arnica Montana, Helianthus Annuus)

Kwiaty arniki można znaleźć w centralnej i północnej Europie, na Syberii i w Ameryce Północnej. Posiadają one silne właściwości antyseptyczne, ściągające, przeciwzapalne, łagodzące i lecznicze. Arnika stymuluje wzrost tkanek. Jest idealna do pielęgnacji cery naczynkowej i do preparatów pod oczy.

MACERAT NAGIETKA W OLEJU SŁONECZNIKOWYM (Calendula officinalis , Helianthus annuus)

Przyspiesza regenerację skóry, łagodzi jej podrażnienia i znacznie poprawia elastyczność . Nagietek jest uważany za znakomite lekarstwo na wszystkie możliwe problemy skórne takie jak: rany, blizny, oparzenia, infekcje i podrażnienia. Poprawia przepływ krwi w uszkodzonym miejscu i przyspiesza wzrost nowej tkanki.

MACERAT KASZTANOWCA W OLEJU SŁONECZNIKOWYM (Helianthus annuus, Aesculus Hippocastanum)

Dzięki olejowi bazowemu posiada wysoką zawartość kwasu linolowego (o silnym działaniu regeneracyjnym) i lekką, nie pozostawiającą tłustego filmu i nie powodującą zaskórników konsystencję. Kasztanowiec ma działanie tonizujące. Wzmacnia naczynia krwionośne, przywraca elastyczność naczyń włosowatych i reguluje w skórze krążenie krwi. Zapewnia cerze piękny, czysty kolor. Używany jest w produktach wyszczuplających i zwalczających cellulitis. Główną substancją czynną w nim czynną jest escyna, działająca przeciwobrzękowo, uszczelniająco, łagodnie ściągająco i przeciwzapalnie. Dodatkowo macerat z kasztanowca jest znakomitym źródłem witaminy E, wpływającej przeciwutleniająco i wzmacniającej działanie kwasu linolowego.


ADRES E-MAIL
O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów Ambasz. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link dezaktywacyjny

ADRES E-MAIL
O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres
e-mail będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów Ambasz. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link dezaktywacyjny
BACK TO TOP