GUA SHA
Technika masażu o intrygującej nazwie “Gua Sha” przywędrowała do nas ze wschodu, za pośrednictwem tradycyjnej medycyny chińskiej. Polega ona na intensywnym pocieraniu skóry (w języku chińskim “gua” znaczy „skrobać”, a “sha” oznacza „czerwona wysypka”) narzędziem o gładkich, zaokrąglonych brzegach. Od wieków wykorzystuje się tą metodę w celu poprawy zdrowia i odporności całego organizmu.
Walory pielęgnacyjne Gua Sha
Co ciekawe, taki zabieg może również przynosić nieocenione korzyści naszej cerze. Masaż twarzy Gua Sha jest szczególną formą stymulowania skóry do odnowy, polegającą na jej delikatnym pocieraniu specjalnie przeznaczoną do tego płytką. Technika ta, doskonale usprawnia krążenie krwi i przepływ limfy, wspomagając usuwanie toksyn; likwiduje opuchliznę i oczyszcza pory. Pomoże więc pozbyć się worków i cieni pod oczami oraz poprawi koloryt. Płytka do masażu powinna być wykonana z naturalnego, przyjaznego dla skóry tworzywa.
Medycyna chińska szczególnie poleca jadeit - kamień młodości, od starożytności znany ze swych upiększających właściwości. Jadeit wytwarza jony ujemne, które pobudzają metabolizm komórkowy, oraz niwelują szkodliwy wpływ promieniowania elektromagnetycznego. Ocieplony kamień emituje promieniowanie podczerwone, przenikające ciało na głębokości 5,5 - 6 cali, co oznacza, że delikatnie podnosi temperaturę masowanej skóry, wspierając procesy gojenia i redukcji zmarszczek.
Jak często stosować Gua Sha? Efekty masażu będą zależne od wieku i typu skóry, dlatego warto zacząć ostrożnie i z uwagą obserwować zachodzące na twarzy zmiany. Regularnie wykonywany zabieg rozluźnia napięte mięśnie, zmniejsza widoczność zmarszczek i wygładza cerę. Skóra odzyskuje witalność - staje się wypoczęta, zdrowo napięta i odżywiona. Dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczą, aby z czasem osiągnąć oczekiwany rezultat.
Jak przeprowadzić jadeitowy lifting twarzy?
Przede wszystkim pamiętajmy, że masażu Gua Sha nie wolno stosować na uszkodzoną skórę, pieprzyki, siniaki, aktywne zmiany trądzikowe oraz, że nie powinien on sprawiać bólu.Istotny jest więc odpowiedni nacisk - nie za mocny, aby nie uszkodzić skóry, ale taki, żeby pozostała ona delikatnie zaróżowiona. Nie trudno zauważyć, że masaż ten znacząco poprawia ukrwienie, a tak przygotowana skóra zdecydowanie lepiej przyjmie składniki aktywne kosmetyków, płynące z kolejnych etapów pielęgnacji. Zadbaj o to, by podarować jej to, co najlepsze.
Na oczyszczoną skórę twarzy i szyi nałóż ulubiony olejek lub inny kosmetyk, dający uczucie poślizgu. Doskonale sprawdzi się do tego celu także jeden z naszych kremów. Najważniejszy jest kierunek, z jakim przesuwamy płytkę po twarzy. Każdy ruch powinien być wykonywany w górę, a dopiero na końcu kierować się ku dołowi, aby odprowadzić nagromadzone płyny do węzłów chłonnych. Wszystkie ruchy powtarzamy 3 - 5 razy (na czole można wykonać dwa razy więcej ruchów).