Rozumiem
Ten Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z naszego Serwisu, bez zmian w ustawieniach przeglądarki, oznacza, że pliki cookies zostaną zapisane w pamięci Urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
Home > LEKSYKON SKŁADNIKÓW > Antyoksydanty
POZNAJ AMBASZ

LEKSYKON SKŁADNIKÓW


Przygotowalismy dla Ciebie wszystkie potrzebne informacje o składnikach naszych produktów. Czym są, w jaki sposób są uzyskiwane i jak oddziałują na skórę.
Dla porównania dodaliśmy listę toksycznych składników, które znajdują się w konwencjonalnych kosmetykach.
Antyoksydanty

Inaczej nazywane przeciwutleniaczami, to związki usuwające z organizmu człowieka nadmiar wolnych rodników. Spowalniają procesy starzenia organizmu oraz zapobiegają rozwojowi chorób określanych jako cywilizacyjne. Do antyoksydantów zaliczamy między innymi witaminy E i C.

WITAMINA C (Kwas asorbinowy)

Stymuluje lepsze ukrwienie skóry. Poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jej jędrność i elastyczność. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia cerę i wpływa na spłycenie zmarszczek.

WITAMINA E (Tocopherol)

Witamina E zyskała miano "eliksiru młodości". Jest tak dlatego, że tokoferole w niej chronią membrany komórkowe przed procesami utleniania i atakami wolnych rodników. Zalecana jest jako składnik kosmetyków przeznaczonych do ochrony skóry i włosów. Tokoferole wbudowują się w lipidowe warstwy ochronne naskórka, zapobiegając jego wysuszeniu. Działają antyoksydacyjnie, ochronnie, szczególnie przeciw promieniom UV, a także sprzyjają formowaniu się kolagenu. Witamina E jest doskonałym, wręcz niezbędnym dodatkiem do preparatów anti-age. Pomaga wygładzić zmarszczki. Dodana do kosmetyku zapobiega jego utlenianiu, działa jako konserwant.


ADRES E-MAIL
O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów Ambasz. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link dezaktywacyjny

ADRES E-MAIL
O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres
e-mail będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów Ambasz. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie, poprzez kliknięcie w link dezaktywacyjny
BACK TO TOP